Švajčiari získali prvé zlato, striebro zase Fínom

Fíni sa dostali do finále 2 ročník po sebe ale ani raz nestačili na papierovo slabších súperov !

13. ročník sa niesol v trošku neaktívnejšom duchu. Mohla za to hlavne A-skupina.Zato skupina B odohrala väčšinu svojich zápasov takže aktivitu to bolo ako na kolíske.

Skupina A vyhral jednoznačne GM Salud ktorý neprehral ani jeden zápas. Skupinu B vyhral GM XXCX. Dokázal prehrať len s Ruskom ktorý viedol GM Fantomas ktorý bol jeden z adeptov na zlato.

Do finále sa dostal Salud ktorý si ľahko poradil s Canadou.

Salud  6:1 sahibs

Druhá dvojica bola trošku viacej opatrnejšia kde sa hral defenzívny štyl. Miki vyhrával 2:0 ale na začiatku tretej tretiny bol stav 2:2. Potom sa šikovným únikom predviedol Backstrom Nicklas a bolo 3:2. Švajčiari ešte stihli vyrovnať na 3:3 a pár minút pred koncom spravil obranca chybu a tak Arx Reto stál voči Lundqvistovi a nemýlil sa.

XXCX 4:3 Miki

Finále

XXCX10:1 Salud

Fíni prehrávali v prvej tretine 4:0 keď sa presadili Arx Reto, Franco, Riesen, Hasler. Po prvej tretine už bolo rozhodnuté a zápas sa len odohrával v miernom duchu kde sa hralo viacej na zábavu ako na výsledok. Kiprusoff pustil za seba ešte ďalších 6 gólov a konečný stav sa vyšplhal na dvojciferné číslo.